SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 9255052
*
nr 925 5052
Bestick
30 del, "Thebe", Folke Arström (1907-1997), Sverige. Gense
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 19:08:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 16:44:46
1
500 kr
10/11 17:23:00
2
800 kr
10/11 18:10:02
1
700 kr
10/11 18:10:02
2
800 kr (Budbetjänt)
13/11 12:50:20
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Børge Mogensen (1914-1972)
Dansk snickarmästare och möbelformgivare och lärare vid Kunstakademiets Møbelskole i Köpenhamn.
GENSE
GENSE etablerades i Eskilstuna 1856 av Gustav Eriksson och är ett akronym av Gustav Eriksson NySilverfabrik i Eskilstuna.
GENSE är kanske främst känt för sin bestickstillverkning.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick gense matbestick rostfritt silver thebe ädelmetall
-
6073 Bestick
88 delar, Nysilver, Gense, Svenskt Spets, 60 kniva..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:41
-
5189 Bestick
nysilver, ca 50 del
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:53
-
6243 Bestick
nysilver, Vasa, 58 delar. Längd: 18-24,5
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:28
*
Bestick
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 925 5052
Bestick
30 del, "Thebe", Folke Arström (1907-1997), Sverige. Gense
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 16:44:46 | 1 | 500 kr |
10/11 17:23:00 | 2 | 800 kr |
10/11 18:10:02 | 1 | 700 kr |
10/11 18:10:02 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
13/11 12:50:20 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
17 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Børge Mogensen (1914-1972)
Dansk snickarmästare och möbelformgivare och lärare vid Kunstakademiets Møbelskole i Köpenhamn.
GENSE
GENSE etablerades i Eskilstuna 1856 av Gustav Eriksson och är ett akronym av Gustav Eriksson NySilverfabrik i Eskilstuna. GENSE är kanske främst känt för sin bestickstillverkning.
Dansk snickarmästare och möbelformgivare och lärare vid Kunstakademiets Møbelskole i Köpenhamn.
GENSE
GENSE etablerades i Eskilstuna 1856 av Gustav Eriksson och är ett akronym av Gustav Eriksson NySilverfabrik i Eskilstuna. GENSE är kanske främst känt för sin bestickstillverkning.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick gense matbestick rostfritt silver thebe ädelmetall
-
6073 Bestick
88 delar, Nysilver, Gense, Svenskt Spets, 60 kniva..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:41 -
5189 Bestick
nysilver, ca 50 del
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:53 -
6243 Bestick
nysilver, Vasa, 58 delar. Längd: 18-24,5
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:28